Lednicko-valtický areál a okolí

Lednicko-valtický areál je jedinečnou přírodně-kulturní památkou zapsanou do seznamu světového dědictví UNESCO. Příroda je tvořena komponovanou krajinou s parky, lesy a rybníky. V okolí Lednice a Valtic bylo rodem Liechtensteinů vybudováno několik unikátních památek, které jsou citlivě zasazeny do atmosféry okolní krajiny. Těmito atraktivními místy vedou nenáročné cyklostezky, po kterých můžete vyrazit až do nedalekého Rakouska. Pěší turisty jistě nadchnou rozsáhlé zámecké parky a nedaleká chráněná krajinná oblast Pálava.

Pálavské vrchy

Lednicko-valtický areál Lednicko-valtický areál

Při putování po pálavských přírodních rezervacích můžete vidět vzácné příklady stepí, které zejména na jaře nabízejí překrásnou podívanou na rozkvetlé hlaváčky a kosatce. Najdete tu ale také kus nefalšovaného lužního lesa nebo velmi vzácnou lokalitu se slanomilnou vegetací. Pálavou vede několik pěších turistických chodníků a dvě naučné stezky.

Mikulov

Město Mikulov Vám nabízí především poznávání. Pro mnohé je důvodem k návštěvě historie města vtělená do architektonických památek, pro milovníky přírody a aktivního odpočinku jedinečné přírodní podmínky regionu. Těm z Vás, kdo dovedete ocenit dobré víno, nabízí Mikulov místní vinařskou tradici.

Wifi

V blízkosti penzionu
můžete navštívit:

Zámek a skleník

Rozhledna Minaret

Rybářský revír Zámecké a Staré Dyje

Jezdecký areál s možností vyjížděk na koních, ponících i v kočárech

Přístaviště lodní dopravy 1. PLAVEBNÍ

Lázně Lednice

Tenisové kurty

Squashový kurt, posilovna

Lázeňský areál

Přírodní koupaliště Apollo© 2011 Oldřiška Klammertová   |   webdesign: Indeart   |  Výměna odkazů